Nejen Ludkovickými plečkami připomíná se Triotus Production, nýbrž také February Hard Show tvoří součást sixdegreesovských aktivit. Od roku 2008 pořádá se únorová sešlost, která v docela prostorné, byť předsálím neveliké sokolovně předkládá místnímu a okolnímu lidu lahodné chuťovky z nejvyšších kvalitativních pater české tvrdé scény. Ale přestože zůstal počet platících návštěvníků tentokrát spíše za očekáváním, rozhodně bylo co poslouchat i sledovat.

Začátek obstarala pražská kapela UNBORN a její zdárně interpretovaný hutný thrash metal, zdobený pouze jemným náznakem moderny. Dobrý zvuk podpořil snaživý výkon, jenž se sice nepotkal s větším ohlasem lidí v sále, přesto soubor nijak nezklamal. Svůj styl zvládá zdárně a pokud mu cosi zásadního brání v cestě na vrchol, je to zejména chybějící osobitost. Něco podobného platí také o hodonínských LIKE FOOL, jímž ubírá body již jejich metalcorové řazení. Ovšem namísto okázalé trendovosti naštěstí výrazněji dominuje vskutku pestrý a nápaditý vokální projev, kombinovaný s celkovou vyzrálostí nebo rytmickou proměnlivostí, jež dokáže některým písním vtisknout hitový náboj. Na tuzemskou extraligu to sice není, na krajský crossoverový přebor však rozhodně ano.

Pražský MINDWORK se představil coby famózní technodeathmetalové těleso, potvrzující roli jednoho z největších tuzemských objevů poslední doby. Bravurní spojení instrumentální techničnosti, výrazné melodiky, deathmetalové syrovosti nebo akustické zasněnosti je hodno vysokého respektu, přičemž navzdor pocitu lehké akademičnosti šlo nejen o docela žahavé vystoupení, ale rovněž důkaz faktu, že při hledání skutečné kvality nutno slůvko „night“ nahradit slůvkem „mind“ a teplákovou spartakiádu čímkoliv jiným. Zlínští a zároveň pořádající SIX DEGREES OF SEPARATION předvedli další přesvědčivé vystoupení, které vyložilo veškeré tradiční trumfy, spočívající v dechberoucí metalové nadžánrovosti, zahalené do oparu decentní temnoty a dokrášlené skvěle nakřáplým ječákem. Trvale kvalitní formace mimoto právě vydala pěkně provedený DVD+CD komplet.

Vyškovští rockmetaloví veteráni DARK GAMBALLE loni oslavili dlouhých dvacet let existence, po nichž mají na kontě již takovou spoustu vynikajících songů, že by jimi mohli zaplnit hned několik disků. Není proto divu, že na celou řadu starých dobrých hitovek tentokrát nějak nezbyl čas, takže k optimálnímu dojmu právě asi tohle chybělo. Jinak klasický solidní výkon, postavený na téměř pravidelném střídání tvrdších a oddechovějších skladeb. Něco takového však vůbec nenabídl ostravský „the biggest band“ MALIGNANT TUMOUR. Čerství vítězové žánrového Anděla se věrni své vrozené skromnosti náležitě pochlubili touto trofejí, ale zejména předvedli všedrtící palbu, jíž naprosto převálcovali vše předchozí. Díky megahutnému zvuku byl výsledkem natolik intenzivní a vražedný metal-crust-rokenrolový hukot, že zcela potvrdil oprávněnost zmíněného ocenění. No a v neposlední řadě byla tímto setem nádherně napravena odvolaná vystoupení z předchozích triotusovských akcí. Takže přestože se čekalo více lidí, finálním dojmem byla rozhodně povedený večer, jenž nabídl dostatečné množství vrcholné tuzemské tvrděrockové kvality, byť potvrdil, že nejlepší můžou být jen jedni.

http://www.abysszine.com/reporty/2011030002-february-hard-show-2011/

Reporty