Abysszine.com (reviewed by: Jakub Němec, rating: 80%)

SIX DEGREES OF SEPARATION představují svým způsobem sázku na jistotu. Moravská čtveřice si utvořila tvář na přelomovém albu „Triotus, Tricephalus and Tribadism“ a od té doby pokračuje v zajetém trendu. „Of Us“ z této řady nijak nevybočuje. Je o poznání ostřejší než předešlé „Chain-Driven Sunset“, to je pravda. Posluchač se dočká post-doomové atmosféry, skvěle sehraných muzikantů a naléhavého Radkova zpěvu, který však nepostrádá uvěřitelnost. Dočká se i energie. A originality. A vůbec… ale.

Teď budu za kacíře. Začínám mít pocit, že se SDOS točí v kruhu. Před lety vytvořili unikátní hudební projekt, kterým zbytek českých kapel nechali hluboko za sebou. Dneska z této pozice jen opatrně pokukují dále. Určité přitvrzení oproti poslednímu albu je bezpochyby krokem vpřed, jak se projevuje ve skladbách „For Hannah“ a „Of Unrealistic Ambitions“. Ale v podstatě už pět let jedou ve stejných kolejích.

Přesto všechno hlásám do celého světa: „Mrdat!“. „Of Us“ je vynikající deska, která nemá na české scéně obdoby. Až se objeví další kapela, která bude mít takový potenciál jako SDOS, dejte mi vědět. Po technické stránce desce není naprosto co vytknout, kapela navíc dokáže i emocionálně nakopnout. Tuhle hudbu můžu stejně poslouchat doma na špatnou náladu, jako si na ni ukroutit hlavu na koncertě.

Možná je dobře, že se kapela nepouští do nějaké samoúčelné progrese. Jen mám takový pocit, že by se vůbec nemusela bát svůj výjimečný potenciál projevit trochu kreativněji. Ale ve finále je to v podstatě jedno.

http://www.abysszine.com/recenze/2010040027-six-degrees-of-separation-of-us/

Recenze