Aardvark.cz (reviewed by: Viktor Palák)

Velice solidní nálož vyslali moravští expresivní metalisté Six Degrees of Separation. Přes dvě hodiny dlouhé DVD, jehož jádro tvoří více než hodinový záznam koncertu, a k tomu EP s novými skladbami i dvěma coververzemi. Tedy dvě hodiny důstojného bilancování a půlhodina novinek.

Jádro setu, dynamicky nastříhaný záznam luhačovického koncertu z února 2010, dává zvukově vyniknout všem vrstvám hudby SDOS, kteří by si ale zasloužili o něco ostřejší obraz – s nasvícením se kamery vyrovnaly spíše s obtížemi, stejně jako by záznam oživilo více záběrů do publika. To v Luhačovicích bylo a bylo i obstojně „živé“. Anebo tak si koncert alespoň pamatuju, a jelikož zelená tekla až poté, může být tato vzpomínka zkreslená leda časem. Zajímavé je sledovat i jednotlivé muzikanty: nejen kvůli jejich osobitosti, ale i pro to, že SDOS jsou z těch, u nichž jde opravdu o společnou práci.

„Ubl“ představuje důstojnou i výstižnou prezentaci kapely, přesně takovou, jakou si zaslouží. SDOS odvedli jako vždy dobrou práci (jde o plnohodnotné DVD, ne jen mechanické zdokumentování jednoho koncertu), která má oporu v tom, že si kapela polovičatě nepočínala ani nikdy předtím a má v zádech množství silného materiálu. Nejen bilanční ráz DVD, ale zejména nové skladby však vnucují myšlenku, kam se SDOS posunou dále. Právě totiž přišli s prezentací představující kapelu, která se svou osobitostí dostala na vrchol, a nyní by měla popřemýšlet, jak dalece je ona osobitost ještě variovatelná. Protože beztrestně budovat na totožných základových kamenech se poštěstí jen málokomu a to jeho jméno ještě musí začínat na Motör anebo končit na DC.

https://www.the-aardvark.cz/six-degrees-of-separation-ubl

Recenze