X
X
top
X

About us / O nás

13301491_1052142828186441_6245283691601898317_o

Six Degrees of Separation

1997 – 2001
Historie vzniku kapely sahá až do pozdních let minulého tisíciletí. V zimě roku 1996 vzniká na popelu kapely Abyss nové seskupení, jemuž je dáno do vínku jméno Six Degrees Of Separation. Po tříměsíčním úsilí v průběhu měsíce dubna vyniká první demosnímek nazvaný Dark Ages. O ztvárnění obalu se postaral přes inzerát zkontaktovaný Václav „Dr.X“ Sklenička. Mnoho odehraných koncertů, mnoho skvělých ohlasů a recenzí všechno marno… Radek Zábojník a Martin Novák odcházejí sloužit vlasti a kapela spí zimní spánek. Po roční odmlce se opět schází ke společné práci, kterou zúročujeme nahráním sedmipísňového demosnímku When Autumn Comes… Do kapely přichází posila, nutná náhrada za Františka Domince, který se toulá po světě a tou se stává Vlasťa Urbanec – kytarista působící v toho času stagnující kapele Atomic Tom & Nuclear Jerry. Nutno podotknouti, že po návratu Františka, Vlasťa zůstal a v té době kapela vystupuje se třemi kytarami.

18588832_1372564972810890_7193164572442584143_o

2001 – 2003

Víc než pozitivní ohlasy z domova i ze zahraničí na oba demosnímky přímo volali po plnohodnotném albu. Stalo se. V den, letního slunovratu roku 2002, tj. 21.6. byl oficiálně vydán debut s názvem Moon 2002: Nocturnal Breed, jenž má v sobě sílu a tajemnost předcházejících snímku spojenou s instrumentální vyzrálostí všech členů. Dokonalou harmonii melodie s údernou silou podtrhuje častý duet Radka Zábojníka s Magdalénou Malaníkovou. A když k tomu připočteme skvělý obal s dílny Václav Dr.X Skleničky, můžeme toto dílo směle přiřadit ke špičce české produkce, což potvrzují desítky výtečných recenzí nejen z domova, ale i z dalekého zahraničí.
Těsně po nahrání desky ukončuje svou činnost v kapele zakládající člen kytarista František Dominec, devět měsíců poté sestavu opouští i klávesista Miroslav Minařík. Kapela koncertuje, účastní se velkých festivalů, vyjíždí poprvé do zahraničí, vystupuje v Rakousku a Švýcarsku. U volněný klávesový post zůstává prázdný a Six Degrees se poprvé prezentují čistě kytarovým soundem.

2003 – 2005

Na počátku roku 2003 postihuje kapelu další personální zemětřesení – odcházejí zakládající člen bubeník Martin Novák a zpěvačka Magdaléna Malaníková. Náhradu na bubenickou židli nachází zbytek kapely brzy v Pickardovi, který se velmi rychle etabloval a v rekordním čase v rámci svých možností nacvičil repertoár, díky čemuž se kapela vyvarovala dlouhodobé koncertní odmlce. Post zpěvačky zůstává stejně jako post klávesový neobsazen.
I v tomto těžkém období vznikají nové a nové skladby, kapela točí demosnímky, koncertuje a připravuje se na nahrávání následníka úspěšného debutu.
Ten se dočkává realizace v průběhu září a října 2004, kdy Six Degrees nahrávájí ve studiu Šopa Standy Valáška a na LŠÚ ve Veselí nad Moravou přivádějí na svět svoji druhou oficiální desku Triotus, Tricephalus and Tribadism. Ta vychází na počátku roku 2005 opět pod křídly vydavatelství Élysion, později pak ve spolupráci s produkčním studiem SP2 vzniká lehce psycho klip k písni Light Hates Me.

maxresdefault-9
promo2005

2005 – 2007

V závislosti na pozitivní ohlasy na Tri desku má kapela hodně možností ke koncertní prezentaci, a také toho využívá. Kromě množství menších akcí a regionálních festivalů také vystupuje například i na v rámci žánru prestižnějších akcích, jako například Brutal Assault, Metalmania nebo Basinfirefest, a spolu s Galadriel pořádá a hraje na dvojici koncertů s Rotting Christ.
Průběžně vznikají nové skladby, které jsou zaznamenány na třech demosnímcích a ke konci roku 2006 se kapela zavírá do zkušebny, aby finalizovala přípravu nové nahrávky. V únoru 2007 pak kapela nastupuje do více než osvědčeného studia Šopa, kde pod producentským dohledem Stanislava Valáška a technickým dohledem nad nahráváním bicích v osobě Vlasti Kozubíka (Rudé Kostry, Paladran), nahrává Chain-Driven Sunset.
Od jara 2007 se kapela vrací i na pódia, kde se prezentuje už i novými zatím nevydanými skladbami, ale také konzistentnějším zvukem, jenž má na starosti pátý člen kapely Otto von Kreutzel, zvaný Zrnko.

2008 – 2009

Chain-Driven Sunset je nominován na ocenění „Břitva“, udělované nezávislými publicisty, a v dané žánrové kategorii na cenu „Anděl“, udělované Akademií populární hudby. Kapela odehrála na podporu alba spoustu „drobných“ koncertů, ale i několik větších festivalů, jako třeba Basinfirefest (Queensryche), Metalmania (Megadeth) nebo opět Masters Of Rock. A pomalu vznikají nové písně, postupně zazanemenávané v pracovních verzích a pilovaných až do září 2009, kdy skupina nastupuje do Šopy k nahrávání dalšího alba s názvem Of Us. Jedenáct povětšinou introspektivních skladeb se k posluchačům dostane na začátku roku 2010. A kapela vyráží na další koncerty.

mor2014
promo2013

2012 – 2013

Ubl získáva cenu „Břitva“ za nejlepší video roku 2011, nicméně kapela lehce unavená ze zápřahu předchozího roku si dává pauzu aby zrevidovala svoje dosavadní počínání a rozhodla se jak dál. Zatímco se Vlas přidává zprvu jako hostující kytarista ke znovuobnoveným Hypnos (a pro pár koncertů zlanaří i Canniho) kapela znovu začíná zkoušet a připravovat materiál na novou desku. Ta je nakonec nahrána ve studiu Šopa pod vedením Staňi Valáška v červnu 2013 a vydaná u MetalGate pod názvem The Hike And Other Laments.

© 2018 Design by KaPa Creative